Fiałek wymienia listę leków, których stosowania powinien zabronić Episkopat

Fiałek wymienia listę leków, których stosowania powinien zabronić Episkopat

1044
Lekarz Bartosz Fiałek opublikował na swoim profilu post, w którym wyjaśnia, że nie tylko producenci szczepionek korzystają z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym z embrionów. Wymienia przy tym listę ponad 20 leków, przy produkcji których takie linie są wykorzystywane. W zestawieniu znalazł się m.in. paracetamol i ibuprofen.
– W produkcji szczepionek AstraZeneki i Johnson & Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów. To budzi sprzeciw moralny – powiedział w środę bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

Niektórzy producenci ww. leków, KORZYSTAJĄ w badaniach przedklinicznych z… linii komórkowych HEK 293 (ludzkie embrionalne komórki nerki 293) lub im pochodnych –
wyjaśnia Bartosz Fiałek. Ciekawe, czy należący do episkopatu, który śmie głosić antyszczepionkowe i nienaukowe treści, nie korzystali nigdy z leczenia bólu za pomocą paracetamolu czy ibuprofenu, nadciśnienia tętniczego przy udziale amlodypiny, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy zażywając omeprazol czy cukrzycy typu 2 stosując metforminę.

❗ Episkopacie, dajcie żyć!

1. Paracetamol – leczenie bólu oraz gorączki.
2. Ibuprofen – lek przeciwbólowy,…

Opublikowany przez Lekarz Bartosz Fiałek Piątek, 16 kwietnia 2021